info@gmsmaritime.com +90 216 693 08 21Korsanlıkla Mücadele Radarı

Sea-Hawk radar, korsan saldırılarına erken uyarı verebilir.

Üstün Yüzey Algılama

Geminiz için üstün yüzey tespiti arıyorsanız, en iyi seçiminiz bir polarimetrik radar anteni olmalıdır. Sea-Hawk radarı, gelecekteki korsanlıkla mücadele radar sisteminizdir. Sea-Hawk polimetrik radarları çok kutupludur, bu da geleneksel radar sistemlerinden çok daha ayrıntılı tespit kabiliyeti sağlar. Sea-Hawk çok küçük, hızlı hareket eden nesneleri algılayabilir ve bu nedenle korsanlıkla mücadele yeteneklerinizi yalnızca yakın zamana kadar hayal edebileceğiniz bir seviyeye yükseltir.

Farklı Hedefler

Bu küçük ve hızlı hedefler çok farklı. Güçlü bir dıştan takma motorlu bir kayık veya belki de hızlı bir RIB olabilir. Korsanlığın hangi şekillerde gerçekleştiği önemli değil.

Polarizasyon anahtardır. Hareketli hedeflerin boyutu, şekil ve mesafesi elbette radar sinyallerini farklı şekilde yansıtır. Bununla birlikte, hepsi hedef tespit edilmeden önce bir Sea-Hawk radarı ile kolayca tespit edebileceğiniz bir uyanıklık oluşturur.

Hava Koşulları

Korsanlıkla mücadele, rüzgarlı koşullarda da önemlidir. Deniz durumu 4 veya daha yüksekse, standart deniz radarı için küçük hedeflerin tespit edilmesi daha da zorlaşır. Normal X Band radarlardan farklı olarak Sea-Hawk, rüzgar, fırtına ve yağmur esnasında ayrıntılı ve güvenilir veriler sağlar. Polarimetrik Sea-Hawk radarının yüzeydeki herhangi bir şeyi standart bir navigasyon radarında çok daha uzun bir mesafede algılayabildiği doğrulanmıştır. Polarimetrik radarımızın üstün algılama özelliğinin nedeni, farklı polarizasyonların (yatay, dikey ve dairesel) birlikte kullanılmasıdır. Standart navigasyon radarlarında ise yalnızca yatay polarizasyon kullanılır. Ayrıca arka plan dağınıklığını antenden ve deniz tarafından doğal olarak üretilen türbülans ve dalgalanmaları işleyebiliyoruz. İki metrekarelik küçük bir hedef denizde görülebilecek kadar büyük.

Sakin havalarda dikey polarize anten yüzey tespiti için üstündür. Yüzey ekoları, dikey düzlemde sıradan X-band radarlarında kullanılan yatay düzlemden önemli ölçüde daha güçlüdür. Bu nedenle “kombo” polimetrik radar, korsanlıkla mücadele sisteminiz için sakin bir havadan fırtınaya kadar her türlü hava koşulunda elverişlidir.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için